Моторна олива – одна з найбільш часто змінюваних рідин в автомобілі і водночас одна з найдорожчих. Якість оливи безпосередньо впливає на продуктивність і термін служби двигуна.

Фальсифікована продукція може знизити потужність двигуна, а також спричинити його передчасний вихід з ладу, а ніхто не хоче платити за підробку цілий статок. Про те, як розпізнати підроблену моторну оливу і продовжити термін служби вашого двигуна, і піде мова в цій статті.

Які масла частіше виявляються підробками

На питання які бренди бренди підробляють частіше і які не підробляють зовсім, однозначної відповіді немає – фальсифікатом може виявитися як масло з дешевого цінового сегменту, так і продукт преміальних, всесвітньо відомих брендів. На сьогоднішній день, найбільші виробники автомобільних масел перейнялися захистом своєї продукції і пропонують покупцеві прості і при цьому ефективні методи визначення справжності, наприклад:

  • QR-коди на етикетках;
  • Голографічні наклейки;
  • Штампи на кришках;
  • Унікальні коди під захисним шаром, який можна стерти.

Як правильно вибрати моторну оливу на практиці

Перш за все, бажано купувати моторну оливу у перевіроному магазині з хорошою репутацією. Багато виробників автохімії видають таким магазинам фірмові сертифікати, які підтверджують, що вони мають справу безпосередньо з виробником. Або ж буде сертифікат, що надався постачальником чи дистрибютором масла.

Якщо немає можливості купувати в таких магазинах, зверніть увагу на вартість – контрафактна продукція коштує дешевше, іноді значно, і ціни можуть бути на 10-20% нижчими, ніж у перевіреного продавця. Однак, щоб уникнути сумнівів, слід використовувати інші методи визначення оригінальності, оскільки підробки можуть продаватися точно за такою ж ціною, як і оригінальна олива.

Візуальний огляд каністри – це перший крок у визначенні автентичності оливи. Серед найважливіших ознак, на які варто звернути увагу: рівні шви, гладка поверхня без пор, елементи дизайну, які чітко прощупуються рукою, етикетки з якісним текстом або зображеннями, голографічні наклейки, штампи на кришці тощо. Також варто звернути увагу на дату виготовлення каністри. На великих заводах каністри не зберігаються протягом тривалого часу, і дата виробництва та дата розливу не повинна відрізнятися більше ніж на один місяць.

Якщо візуальний огляд каністри не залишає негативного враження, можна перейти до інших, більш точних методів ідентифікації фальсифікату. Відповідним методом для всіх олив є перевірка моторної оливи за допомогою штрих-коду. Штрих-код складається з декількох груп цифр, кожна з яких відповідає за код країни-виробника, код виробника і, безпосередньо, код продукту. Цей код можна ввести в спеціалізований онлайн-сервіс, який використовує базу даних для визначення автентичності оливи.

Цей спосіб відрізняється швидкістю і тому великі виробники, такі як Castrol, Mobil, Motul і Shell, використовують унікальні номери або QR-коди, які можна легко перевірити на їх офіційних сайтах, і гарантують абсолютно точне визначення автентичності своєї продукції. Якщо ці коди неможливо зчитати або якщо під час перевірки виникають помилки, вам слід утриматися від придбання цього продукту.

Якщо ви вибрали та придбали оливу, але маєте сумніви щодо її якості, ви можете визначити її якість за кольором. Для цього вам знадобиться одна крапля олії та аркуш білого паперу. Якщо при стіканні краплі ви побачите чорні смуги, то олива неякісна. Також можна перевірити, переливши олію в прозору ємність. Приблизно через 30 хвилин олива має бути бурштиново-жовтого кольору і однорідною. Якщо цей колір є підозрілим, олива розшарувалася або в ній щось осіло, то використовувати таке мастило не рекомендується.

Висновок

Високоякісна олива – це ключ до стабільної та ефективної роботи двигуна. Купівля оливи за заниженою ціною або підробки може коштувати вам набагато дорожче в майбутньому. Ці поради однаково стосуються як трансмісійної оливи, так і рідини гідропідсилювача керма.